Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

M.H.P il başkanından Açıklama Partimizle bağı yoktur..

Çanakkale'de bugün gerçekleşen FETÖ operasyonunda şüpheli şahıslardan birinin bozkurt işareti yapması üzerine MHP İl Başkanlığından açıklama geldi...

M.H.P il başkanından Açıklama Partimizle bağı yoktur..
M.H.P il başkanından Açıklama Partimizle bağı yoktur.. Taner Arçukoğlu
Bu içerik 2201 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
Çanakkale'de bugün gerçekleşen ve 30 kişinin gözaltına alındığı FETÖ Operasyonunda, sağlık muayenesi çıkışında gazetecilere Bozkurt işareti yapan bir şüpheli MHP İl Başkanlığının tepkisini çekti. MHP İl Başkanı Hakan Pınar söz konusu şahsın resim ve haberinin ulusal basında yer alması üzerine yayınladığı basın açıklamasında söz konusu şahsın MHP ile hiç bir bağı olmadığını belirtti.
 
MHP İl Başkanı Hakan Pınar'ın yaptığı basın açıklaması;
 
Değerli Basın Mensupları ;
 
Darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, ÇOMÜ’nün kent merkezi ve ilçelerdeki kurumlarında görevli personel ile akademisyenlerden oluşan 30 kişi, bu sabah polis tarafından gözaltına alındı. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü (KOM) tarafından yapılan operasyona, diğer şubeler de destek verdi. Gözaltına alınan şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda bulunan bazı evrak ve dokümanlara el konuldu.
Çanakkale Devlet Hastanesi’nde sağlık muayenesinden geçirilen şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Öte yandan; sağlık muayenesi için hastaneye getirilen bir şüpheli, kameralara, acil servis girişinde, “Benim herhangi bir alakam yok” dedi. Aynı kişinin acil servis çıkışında da ekip otosuna bindirilmeden önce bozkurt işareti yapması dikkat çekti. "
habere ilişkin olarak Hastane girişinde Bozkurt yaparak Milliyetçi Hareket Partisi ile İlliyet bağı kurma gayretinde olan Onsekiz Mart Üniversitesi Teknik Bilimler Öğretim Görevlisi M.S nin Partimizin Kurumsal kimliği ile ne resmi ne de gayri resmi hiç bir bağı bulunmamaktadır. Hukuken şüpheli sıfatı taşıyan kişilere ilişkin Milliyetçi Hareket Partisi olarak süreci titizlikle takip ettiğimizi tekraren ifade ediyor, Milli vicdanı ve Toplumsal Barışı olumsuz etkilemeyecek şekilde adil soruşturma-koğuşturma ve neticesinde elde edilen bulgular sonucunda adil yargılanma hakkının kutsallığına bir kez daha dikkat çekerek suçluların hukuk nezdinde en ağır şekilde cezalandırılmasını ancak şuça iştirak etmeyenlerin hakkının da korunmasını ve Adaletin tesis edilmesini aynı kararlılıkla bekliyoruz.
Değerli Çanakkale Komuoyunun bilgisine ve Basın Meslek İlkeleri kapsamında Basın Özgürlüğü ve Halkın haber alma özgürlüğünün doğru ve yerinde teyit edilerek, gerçeğe uygun haberlerin halka ulaştırılması konusunda hassasiyetimizi, talep ve beklentimizi bildirir saygılar sunarız.
Hakan PINAR
Milliyetçi Hareket Partisi
İl Başkanı
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sandık güvenliği için  Her İlde Her Okula Bir Avukat
Sandık güvenliği için Her İlde Her Okula Bir Avukat
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..
Feci kaza!...İki otomobilin çarpıştığı kazada 7 kişi yaralandı..