newjoy çanakkale deja vue çanakkale relax çanakkale
newjoy home Advert Advert
Advert

Vali Hamza Erkal Merkeze Alındı iddiası!...

Çanakkale’de başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Vali Hamza Erkal’ın merkeze alınıyor. Vali Hamza Erkal’ın merkeze alınması için tek kişilik kararname hazırlandığı öğrenildi.

Vali Hamza Erkal Merkeze Alındı iddiası!...
Vali Hamza Erkal Merkeze Alındı iddiası!... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 4028 kez okundu.
Advert
Çanakkale’de başarılı çalışmaları dikkat çeken Vali Hamza Erkal’ın merkeze çekildiği öğrenildi. Vali Hamza Erkal’in merkeze alınmasında ise geçtiğimiz aylarda Çanakkale Valiliğinde yaşanan “Ses Kaydı” skandalının olduğu öğrenildi.
 
VALİ ERKAL’IN TAYİNİNDE DİKKAT ÇEKEN İDDİA!
 
Temmuz ayının ilk haftasında Valilikte yaşanan bir skandal nedeniyle Vali Erkal’in merkeze alındığı iddia ediliyor. Başbakan Numan Kurtulmuş’a yakınlığı ile tanınan bir isim olarak da dikkat çeken Vakıflar Bölge Müdürü Muhammet Şakir Erarı, Vali Hamza Erkal ile baş başa yaptığı görüşmeyi ses kaydına alırken yakalanmıştı. Yaşanan olayın Ankara’ya yansıması üzerine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’u harekete geçtiği ve tek kişilik bir Kararname hazırlayarak saraya sunulduğu iddia ediliyor.
 
Öte yandan Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak Vali Hamza Erkal’ın merkeze çekildiği haberine Ankara kulislerinde yayılması üzerine tepki gösterdi! Vali Hamza Erkal’in tek kişilik kararname ile merkeze alınmasına twitter mesajı ile tepki gösteren Dilipak “Çanakkale valisi merkeze alınmış. Hayırdır.. Ama merkezdeki bazı FETÖ’cüler yerinde” mesajını twitterdan takipçileri ile paylaştı.
 
 
 
 
 
 
KAYNAK ; Çanakkale Aynalı Pazar
anafartalar market
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Otomobil uçuruma yuvarlandı 2 ölü 1 yaralı
Otomobil uçuruma yuvarlandı 2 ölü 1 yaralı
116. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Kurmay Albay'dan 'Başsavcıya Hoş geldin Ziyareti
116. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Kurmay Albay'dan 'Başsavcıya Hoş geldin Ziyareti