Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Çanakkale'deki Asker Hastaneleri Sağlık Bakanlığına Devredildi....

Çanakkale'deki askeri hastaneler, Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine devroldu.

Çanakkale'deki Asker Hastaneleri Sağlık Bakanlığına Devredildi....
Çanakkale'deki Asker Hastaneleri Sağlık Bakanlığına Devredildi.... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 7781 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
 
Çanakkale'deki askeri hastaneler, Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine devroldu.
 
Bakanlar Kurulunca OHAL kapsamında yayımlanan ve askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığı'na bağlanmasını da düzenleyen 669 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname uyarınca Çanakkale'deki askeri sağlık kuruluşlarının Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine devri dolayısıyla tören düzenlendi.
 
Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Tezcan Sezgin, kent merkezindeki Asker Hastanesinde düzenlenen devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, askeri sağlık hizmetleri ve sivil sağlık camiaları olarak önemli bir tarihe tanıklık ettiklerini söyledi.
 
Özel ve fedakar bir hizmet alanı olan sağlık hizmetleri alanında, sivil sağlık hizmetleri ve askeri sağlık hizmetleri çalışanlarının üst kimlikte birleşmesini gerçekleştirdiklerini ifade eden Sezgin, "Çanakkale Askeri Hastanemiz ve Sağlık Bakanlığı Çanakkale Devlet Hastanemiz bir arada çalışmak üzere açılan Meriç Alemdar Ek Binası tüm halkımıza ve ülkemize hayırlı olsun. Gelibolu'daki asker hastanemiz de Gelibolu Devlet Hastanesi Ek Binası olarak hizmet verecek." dedi.
 
Sezgin, Sağlık Bakanlığı'na bağlanan askeri hastanelerin, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi davası sebebiyle devralınan hastaneler ile karıştırılmaması gerektiğine de işaret ederek, şunları kaydetti: 
 
"Bu bağlanma esnasında eski alışkanlık ve iş akışlarının değişmesinden dolayı bir takım tereddütler oluşabilecektir. Türkiye Cumhuriyeti Askeri Sağlık Hizmetlerinin kapatılması veya fonksiyon dışı bırakılması düşünülemez. Askeri sağlık hizmetlerinin ülke güvenliği ve gizlilik gibi birçok vazgeçilmez özelliği vardır. Bunlar sağlık hizmetlerinin ertelenemezliği, devredilemezliği ve depolanamazlığı ilkelerine ek olarak, en az onlar kadar önemli unsurlardır. Bu konuda resmi kimlik değiştiren kurumlar ve çalışanlar, bir anda kendilerini kapatılmış veya devredilmiş gibi hissiyata kolaylıkla düşürebilirler. Askeri sağlık hizmetleri olarak standart hasta ve hastalık tedavilerinin yanı sıra saha hizmetleri, sağlık yetenekleri muayeneleri, heyet ve rapor işlemleri, muharebe görevleri, sefer ve çatışmada acil ve kriz destek hizmetleri elbette ki hepimiz ve ülkemiz için çok gereklidir."
 
Tören hastane personeline verilen ikram ve çiçek sunumlarının ardından sona erdi.
 
haberler.com
Çanakkale askeri hastaneler Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği devroldu.
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır