Advert

Kepez TMO Arazisinde Sevindirici Gelişme

Kepez Belde sınırları içerisinde bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi arazisinin ihalesinin iptalinden sonra sevindirici bir gelişme daha yaşandı. TMO yetkilileri ile toplantıda bir araya gelen Kepez Belediyesi yetkililer; TMO Arazisinin imar değişikliğini Kepez Belediye Meclisinin yapması ve arazinin imar tadilatının Turizm, Sağlık ve Ticaret alanı olarak yapılması konusunda anlaşmaya varıldı.

Kepez TMO Arazisinde Sevindirici Gelişme
Kepez TMO Arazisinde Sevindirici Gelişme Taner Arçukoğlu
Bu içerik 3706 kez okundu.
Advert Advert
Çanakkale kamuoyunun gündemine “Peşkeş” iddiasıyla gelen TMO arazinin ihalesinin iptal edilmesinin ardından sevindirici bir gelişme daha yaşandı. Kepez Belediyesi yetkilileri ve TMO yetkilileri söz konusu arazinin gerçek değerini bulması konusunda fikir birliğine vararak, arazinin imar tadilatının “Turizm, Sağlık veya Ticaret Alanı” olarak belirlenmesine karar verdiler.
 
Kepez Belediye Başkanlığından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada; “Kepez Belde sınırları içerisinde bulunan 1649 parselde kayıtlı, mülkiyeti Toprak Mahsulleri Ofisi Müdürlüğüne ait 37 bin 409 metrekare arazi ve içerisinde bulunan tesislerle ilgili olarak belediyemiz yetkilileri ve TMO Genel Müdürlüğü yetkilileri toplantıda bir araya gelmişlerdir.”
 
“Yapılan toplantıda söz konusu arazinin atıl durumda olduğu, KİT’lerin atıl durumda olan varlıkların satılarak değerlendirilmesi gerekliliği; ancak söz konusu taşınmazın ihale usulü satılırken gerçek değerinin altında değerlendirilebileceği kanaatine varıldı. Bu nedenle söz konusu 37 bin 409 metrekare TMO arazisinin imar tadilatının “konut dışı” Turizm, sağlık veya ticaret alanı olarak düzenlenmesi ve bu düzenleme sonucu ihaleye çıkılmasının hem kamu menfaati hem de bölge için daha uygun olacağı konusunda görüş birliğine varılmıştır. Bu sebeple plan değişikliğinin bir an önce Kepez Belediye Meclisinde görüşülerek gerekli değişikliklerin yapılmasına karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.
 
KEPEZ’E İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT
 
Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda; TMO Arazisinin imar tadilatının Turizm, Sağlık veya Ticaret alanı olarak değiştirilmesinden sonra Kepez Beldesi ve bölge için yeni iş ve yatırım alanı yaratılmış olacak. TMO’nun 37 bin 409 metrekarelik arazi için yapılan ihalede 31.6 milyon lira bedel biçilmişti. İmar tadilatı değişikliğinden sonra ise söz konusu arazinin en az 2 katı değer kazanması bekleniyor. Yapılacak yatırımlarla da belde ve bölge halkı içinde iyi bir istihdam kaynağı yaratılmış olacak.
 
 
 
 
 
 
çanakkale aynalı pazar
Kepez TMO Arazisi Sevindirici Gelişme
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..