newjoy çanakkale deja vue çanakkale relax çanakkale
newjoy home Advert Advert
Advert

59 Personel Uzaklaştırıldı, 55 Kişi Soruşturuluyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan yazılı açıklama ile 39 idari personelin daha görevden uzaklaştırıldığı belirtilirken toplamda görevden alınan kişi sayısının 59 kişiye ulaştığını, ayrıca 55 idari personel hakkında da soruşturma yürütüldüğünü açıkladı.

59 Personel Uzaklaştırıldı, 55 Kişi Soruşturuluyor
59 Personel Uzaklaştırıldı, 55 Kişi Soruşturuluyor Taner Arçukoğlu
Bu içerik 4375 kez okundu.

ÇOMÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada; “FETÖ/PDY yapılanması ile bağlantısı konusunda mevcut ciddi şüpheler üzerine, Üniversitemizde görev yapan 39 idari personel görevlerinden uzaklaştırılmışlardır ve haklarında soruşturma başlatılmıştır. Böylelikle, yine FETÖ/PDY yapılanması ile bağlantısı konusunda mevcut ciddi şüpheler üzerine daha önceden açığa alınıp haklarında soruşturma başlatılan 20 idari personel ile birlikte, üniversitemizde çalışan toplam 59 idari personel görevlerinden uzaklaştırılmışlardır.

 

Ayrıca, FETÖ/PDY yapılanması ile bağlantısı konusunda şüphe duyulan toplam 55 idari personel hakkında da soruşturma başlatılmıştır. Üniversitemizde çalışan şirket personeli ile ilgili incelemeler devam etmektedir ve söz konusu yapı ile bağlantısı tespit edilen personelin Üniversitemiz ile ilişkisi tamamen kesilecektir. Bütün bu soruşturmalar sonucunda, FETÖ/PDY yapılanması ile bağlantısı tespit edilen bütün idari personel ya da şirket personelinin Üniversitemiz ile ilişkisi tamamen kesilecektir.

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, söz konusu FETÖ/PDY terör yapılanmasınınbütün unsurlarının devlet kurumlarından temizlenmesi konusundaki kararlılığın sonuna kadar devam etmesini arzu etmektedir ve bu süreçte üzerine düşenin tamamını yerine getirme kararlılığında olacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı.

anafartalar market
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EDREMİT - Vahşet!...Kafasını kesip zeytinliğe attılar..
EDREMİT - Vahşet!...Kafasını kesip zeytinliğe attılar..
Balıkçılar genç adamın cesedini sahilde Buldu
Balıkçılar genç adamın cesedini sahilde Buldu