deja vue çanakkale
Advert
Advert

Başkanı Ülgür Gökhan Uluslararası Troia Festivali iptal edildi...

Çanakkale'de bu yıl 53'üncüsü yapılması planlanan Uluslararası Troia Festivali iptal edildi.

Başkanı Ülgür Gökhan Uluslararası Troia Festivali iptal edildi...
Başkanı Ülgür Gökhan Uluslararası Troia Festivali iptal edildi... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1748 kez okundu.
Çanakkale'de bu yıl 53'üncüsü yapılması planlanan Uluslararası Troia Festivali iptal edildi.
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclisi Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, festivali her yıl yaptıklarını anımsattı. Gökhan, 1963 yılında başlayan festivalin bu yıl 53'üncüsü yapmayı planladıklarını belirterek, "Her yıl artan bir ivmeyle daha ziyade özgün sanatçıları kente ve kentlilere sunmaya çalıştık. Çok da beğeni kazanıyordu. Uluslararası nitelik kazandırmaya çalıştık." dedi. 
Geçen yıldan itibaren hazırlıkları tamamlamaya başladıklarını anlatan Gökhan, şunları söyledi: 
"Bunları sunmak üzereyken, bu noktada maalesef 15 Temmuz darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Bu, farklı bir darbe girişimiydi. Eskiden ordu yönetime el koyar, hep öyle alıştık, iktidar devrilirdi. Bu sefer ordu kendi içindeki ordu mensuplarına, FETÖ'cü olmayan ordu mensuplarına, hükümete ve halka karşı darbe girişiminde bulundu. Sokağa çıkan halkın üzerine ateşler edildi. Çok sayıda şehidimiz var." 
Gökhan, toplum olarak böyle bir girişimle karşı karşıya kalmanın kendilerini şok ettiğine işaret ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
"Sağlıklı düşünen bütün yurttaşlar, hep beraber, bütün kentlerde bu işe karşı oldular ve karşı olmaya da devam ediyorlar. Sevindirici tarafı benim açımdan bu noktada Cumhuriyet ilkeleri ve Mustafa Kemal Atatürk bir kez daha hatırlanmış oldu. Bundan sonra inşallah Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş felsefesi ve onun kuruluşunda katkı veren anlayışın, tekrar bu ülkede birliğimizi ve bütünlüğümüzü sağlamasını diliyorum. Bunun aynı zamanda Güneydoğu'daki sorunların çözümü için bize bir yol göstermesi gerektiğine inanıyorum." 
Yaşananlardan sonra festivale katılacak bazı konukların gelmekten feragat ettiğini dile getiren Gökhan, "Dolayısıyla bunları göz önüne aldığımızda ve ülkenin bugün içinde bulunduğu şartlarda sistematik bir festival yapmanın bu yıl için pek anlamı olmadığını düşündük." ifadesini kullandı.
 
 
haberler.com
Çanakkale Uluslararası Troia Festivali iptal edildi.
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seyir halindeki kamyon alev topuna döndü
Seyir halindeki kamyon alev topuna döndü
Son KHK.. Çanakkale’de 3 İhraç, 10 Göreve İade
Son KHK.. Çanakkale’de 3 İhraç, 10 Göreve İade