Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

ÇOMÜ'de İkinci FETÖ Dalgası 224 kişi görevlerinden uzaklaştırıldı....

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde FETÖ ile ilişkisi olduğu iddiasıyla yapılan ikinci operasyonda 224 kişi görevlerinden uzaklaştırıldı.

ÇOMÜ'de İkinci FETÖ Dalgası 224 kişi görevlerinden uzaklaştırıldı....
ÇOMÜ'de İkinci FETÖ Dalgası 224 kişi görevlerinden uzaklaştırıldı.... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 5263 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde FETÖ ile ilişkisi olduğu iddiasıyla geçtiğimiz günlerde 159 öğretim elemanının açığa alınmasının ardından 13'ü profesör, 36'sı doçent, 68'i yardımcı doçent toplam 204 öğretim elemanı ile 20 idari görevlinin daha görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.
 
204 ÖĞRETİM ELEMANI GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI
 
FETÖ/PDY ile ilgili bağlantısı olduğu öne sürülen kişilerin görevlerinden uzaklaştırılmasına yönelik operasyonlar sürüyor. ÇOMÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "15 Temmuz tarihinde devletimizin meşru iktidarına ve milletimize yönelik silahlı kalkışma ve darbe girişimi gerçekleştirmiş FETÖ/PDY yapılanması ile bağlantısı konusunda mevcut ciddi şüpheler üzerine haklarında açılacak soruşturmaların selameti açısından 657 sayılı kanunun 137. ve devamı maddeler gereği, üniversitemizde görev yapan öğretim elemanları arasından 13 profesör, 36 doçent, 68 yardımcı doçent, 39 öğretim görevlisi, 29 araştırma görevlisi, 17 okutman, 1 yabancı uyruklu öğretim elemanı ve 1 uzman olmak üzere toplam 204 öğretim elemanı görevden uzaklaştırılmıştır.
 
20 İDARİ GÖREVLİ DE AÇIĞA ALINDI
 
Yine FETÖ/PDY yapılanması ile bağlantılı şube müdürü, fakülte ve yüksekokul sekreteri ve daire başkanı seviyesinde toplam 20 kişi görevden uzaklaştırılmıştır. Aynı yapı ile bağlantısı olmasından şüphe duyulan 6 profesör, 7 doçent, 28 yardımcı doçent, 18 öğretim görevlisi, 10 araştırma görevlisi, 8 okutman, 1 yabancı uyruklu öğretim elemanı olmak üzere 78 öğretim elemanı hakkında da soruşturma açılacaktır" denildi.
 
"YÜREKTEN İNANIYORUZ"
 
Üniversite içerisinde FETÖ yapılanmasıyla ilgili soruşturmaların devam edileceği belirtilerek, "Bu incelemeler idari personeli de kapsamaktadır. Gerekli görüldüğü takdirde soruşturma süreçleri bütün unsurlarıyla devam edecektir. Söz konusu yapının ve dış bağlantılarının, ülkemizde ve üniversitemizde bütün unsurları ile yok edilerek, milletimizin kendi iradesi ile geleceğe sağlam adımlarla yürümesinin sağlanması gerektiğine yürekten inanıyoruz" denildi.
ÇOMÜ İkinci FETÖ Dalgası 224 kişi görevlerinden uzaklaştırıldı....
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır