Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

ÇÖMÜ'de 159 öğretim görevlisi 20 personel görevden uzaklaştırıldı....

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde darbe girişiminden sonra FETÖ/PDY yapılanması ile bağlantısı olduğu iddiasıyla 159 öğretim görevlisi görevden uzaklaştırıldı.

ÇÖMÜ'de 159 öğretim görevlisi 20 personel görevden uzaklaştırıldı....
ÇÖMÜ'de 159 öğretim görevlisi 20 personel görevden uzaklaştırıldı.... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 6115 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
REKTÖRLÜKTEN AÇIKLAMA YAPILDI
 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada, "Üniversitemizde görev yapan öğretim elemanları arasından 8 profesör, 29 doçent, 48 yardımcı doçent, 31 öğretim görevlisi, 28 araştırma görevlisi, 7 okutman ve 1 yabancı uyruklu öğretim elemanı olmak üzere toplam 152 öğretim elemanı, Ülkemizde, devlet kurumları içerisine sızmış ve 15 Temmuz 2016 tarihinde devletimizin meşru iktidarına ve milletimize yönelik silahlı kalkışma ve darbe girişimi gerçekleştirmiş FETÖ/PDY yapılanması ile bağlantısı konusunda mevcut ciddi şüpheler üzerine haklarında açılacak soruşturmaların selameti açısından, 657 sayılı yasanın 137. madde ve devamı maddeler gereği görevden uzaklaştırılmışlardır.
 
TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİNE YARDIM VE YATAKLIK
 
Daha önce, söz konusu terör örgütünün üyesi olmak ya da yardım ve yataklık etmek suçlarından haklarında açılmış dava sebebiyle 7 öğretim üyesi, üniversitemizde görev yapmalarının sakıncalı olacağı gerekçesi ile görevden uzaklaştırılmışlardı. Böylelikle, üniversitemizde görev yapan toplam 159 öğretim elemanı, yukarıdaki gerekçelerle görevden uzaklaştırılmışlardır" denildi.
 
ÖĞRETİM ELEMANLARI HARİÇ 20 KİŞİ DAHA UZAKLAŞTIRILDI
 
Öğretim elemanlarının haricinde 20 görevlinin de görevden uzaklaştırıldığı belirtilen açıklamada, "Yine FETÖ/PDY yapılanması ile bağlantısı konusunda mevcut ciddi şüpheler üzerine haklarında açılacak soruşturmaların selameti açısından, 657 sayılı kanunun 137. madde ve devamı maddeleri gereği, şube müdürü ve üstü (şube müdür, fakülte/yüksekokul sekreteri, daire başkanı) düzeyinde toplam 20 kişi görevden uzaklaştırılmıştır.
 
76 ÖĞRETİM ELEMANI HAKKINDA DA İNCELEME BAŞLATILDI
 
Aynı yapı ile bağlantısı olmasından şüphe duyulan 7 profesör, 8 doçent, 31 yardımcı doçent, 16 öğretim görevlisi, 5 araştırma görevlisi, 8 okutman, 1 uzman, 1 yabancı uyruklu öğretim elemanı olmak üzere toplam 76 öğretim elemanı hakkında inceleme başlatılmıştır, gerekli görüleceği takdirde ilgili kişiler açığa alınacak ve soruşturma süreçleri yürütülecektir" ifadeleri kullanıldı.
 
/www.marmaragazetesi.com
 
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır