Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları 3 Kişiye Hayat, 2 Kişiye de Işık Verecek....

Bursa'da beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren bir kişinin organları ailesi tarafından bağışlandı organlar nakil için Çanakkaleye gönderildi

Beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları 3 Kişiye Hayat, 2 Kişiye de Işık Verecek....
Beyin ölümü gerçekleşen hastanın organları 3 Kişiye Hayat, 2 Kişiye de Işık Verecek.... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 5385 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
Çekirge Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Op. Dr. Timur Dididen'in açıklamaları
Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi uzmanı İsmail Tırnova'nın açıklamaları - Bursa'da beyin kanaması sonucu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren bir kişinin organları ailesi tarafından bağışlandı
Op. Dr. Dididen: 
"Hastamız 42 yaşında bir bayan. Hastanın ailesi son derece yüce bir davranışla, organlarının tamamının bağışlanmasını istedi. Biz de kullanılabilecek olan organları aldık. Bu organlar 3 kişiye hayat, 2 kişiye de ışık verecek"
Bursa'da beyin kanaması nedeniyle tedavi gördüğü Çekirge Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitiren bir kadının organları, ailesi tarafından bağışlandı.
 
Çekirge Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Op. Dr. Timur Dididen, gazetecilere yaptığı açıklamada, 42 yaşındaki 1 çocuk annesi Ş.P.'nin beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından, hemen ailesiyle temasa geçtiklerini belirtti.
 
Ailenin organlarının bağışlanmasını kabul etmesi üzerine, Ş.P.'nin vakit geçirmeden böbrekleri, göz korneası ve karaciğerinin bekleyen hastalara ulaştırılmak üzere, alındığını anlatan Dididen, şu bilgileri verdi: 
 
"Hastamız 42 yaşında bir bayan. Damarındaki bir baloncuk sebebiyle beyin kanaması geçirmiş. Hastamızın beyin ölümü bu sabah gerçekleşti. Hastanın ailesi son derece yüce bir davranışla, organlarının tamamının bağışlanmasını istedi. Biz de kullanılabilecek olan organları aldık. Bu organlar 3 kişiye hayat, 2 kişiye de ışık verecek." dedi.
 
Ameliyatı gerçekleştiren Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi uzmanı İsmail Tırnova ise Ş.P.'nin böbreklerinin, kornealarının ve karaciğerinin Uludağ Üniversitesi, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Çanakkale Devlet Hastanesi'ne gönderileceğini bildirdi.
Bursa beyin kanaması tedavi hastane yaşam organlar bağışlandı
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır