Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Gestaş 6 Günde 120 Bin Araç Taşıdı...

Çanakkale Boğazı ve adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, 9 günlük bayram tatilinin 6 günlük bölümünde, toplam 120 bin araç taşıdı.

Gestaş 6 Günde 120 Bin Araç Taşıdı...
Gestaş 6 Günde 120 Bin Araç Taşıdı... Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1534 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
ÇANAKKALE Boğazı ve adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş firması, 9 günlük bayram tatilinin 6 günlük bölümünde, toplam 120 bin araç taşıdı. Normal zamanda günlük taşınan araç sayısı 5-7 bin arasında değişirken, bayram tatili döneminde günlük taşınan araç sayısı ortalaması 20 bine ulaştı.
 
Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. yetkilileri, 9 günlük Ramazan Bayramı döneminde, Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir, Lapseki-Gelibolu, Geyikli-Bozcaada ve Kabatepe-Gökçeada hatlarında toplam 18 feribotu ile saatsiz sefer yaptı. Tatile gidenler ve dönenler dolmuş usulü seferlerle boğazın bir yakasından diğer yakasına, adalara ve tekrar ana karaya taşındı.
 
Gestaş firması yetkilileri, 3 ila 8 Temmuz arasında günde ortalama 20 bin araç olmak üzere toplamda 120 bin aracın feribotlarla taşındığını bildirdi. Normal günlerde günlük taşınan araç sayısının 5-7 bin olduğu, bayram tatilindeki yoğunluk nedeniyle bu sayısın 20 bin ortalamasına ulaştığı açıklandı. Bugün ve yarın (pazar) rakamlarıyla birlikte 9 günlük bayram tatili boyunca feribotlarla taşınan araç sayısının 150 bini bulmasının beklendiği ifade edildi.
 
Yetkililer, tatilcilere yoğunluğu hissettirmemek için tüm hatlarda sürekli ring yaptıklarını ve dolmuş usulü çalıştıklarını belirtti.
 
 
 
haberler.com
Çanakkale Boğazı adalar hattı yolcu araç taşımacılığı Gestaş bayram tatili 120 bin araç taşımak
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır