newjoy çanakkale deja vue çanakkale hakem inşaat çanakkale relax çanakkale
Advert Advert Advert hakem inşaat çanakkale

Tarihi Gelibolu Yarımadası yangın kontrol altına alındı

Çanakkale'nin tarihi Gelibolu Yarımadası'nda Kabatepe Limanı ile eski jandarma iskelesi arasında kalan ormanlık alanda çıkan yangına, 4 helikopter, 20 arazöz, 150 orman işçisiyle müdahale edildi.

Tarihi Gelibolu Yarımadası yangın kontrol altına alındı
Tarihi Gelibolu Yarımadası yangın kontrol altına alındı Taner Arçukoğlu
Bu içerik 1193 kez okundu.
Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı ve şehitliklerin bulunduğu tarihi Gelibolu Yarımadası’nda, Kabatepe Feribot İskelesi’nin yanındaki ormanlık alanda bugün öğleden sonra başlayan yangın, yakındaki ağaçlandırma sahasına sıçradı. Alevlere havadan ve karadan müdahale edildi.
kabatepe
Limanı’nın doğu tarafından başlayan alevlerin kuvvetli poyraza rağmen batı yönüne doğru denize paralel olarak ilerlemesi, 1994 yılındaki gibi büyük bir facianın yaşanmasını önledi. Yangının ilerleyiş yönü dikkate alınarak tedbir amacıyla Kabatepe Limanı’nın sol tarafındaki Orman Kampı sahilindeki, denize giren ve piknik yapanlar bölgeden tahliye edildi. Alevler havadan ve karadan müdahe ile 2.5 saatte güçlükle kontol altına alındı.
ALEVLER AĞAÇLANDIRILAN ALANLARA SIÇRADI
Çanakkale Valisi Hamza Erkal, kontrol altına alınan yangında ilk beliremelere göre 10 hektarlık alandaki çam ağaçlarının zarar gördüğünü söyledi. Alevlerin söndürüldüğüne, ancak ormanın içinde közler olduğuna dikkati çeken Vali Erkal, bu nedenle havadan ve karadan soğutma çalışmalarının sürdüğünü de kaydetti.
 
 
 
 
dha
Reklam
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Direksiyon başında kalp krizi geçiren Genç Adam hayatını kaybetti...
Direksiyon başında kalp krizi geçiren Genç Adam hayatını kaybetti...
FETÖ operasyonu zanlısı 10 Abladan 9'u Tutuklandı
FETÖ operasyonu zanlısı 10 Abladan 9'u Tutuklandı