Advert

Alevler, 1 Hektar Bozuk Ormanı Küle Çevirdi

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü sınırları içerisindeki Gönen İlçesi' Hodul Mahallesi'nin bozuk orman alanında Alevler, 1 Hektar Bozuk Ormanı Küle Çevirdi

Alevler, 1 Hektar Bozuk Ormanı Küle Çevirdi
Alevler, 1 Hektar Bozuk Ormanı Küle Çevirdi Taner Arçukoğlu
Bu içerik 2911 kez okundu.
Advert Advert
Balıkesir'in Gönen İlçesi'ne bağlı kırsal Hodul Mahallesi'nin, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü sınırları içerisinde kalan bozuk orman alanında yangın çıktı. Alevler, havadan ve karadan müdahale ile 3 saatte kontrol altına alınırken, 1 hektar alan zarar gördü.
 
Hodul Mahallesi'ndeki bozuk orman alanından bugün saat 14.00 sıralarında, alevler yükselmeye başladı. Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü, yanan alanın kendi sorumluluk sahalarında kalması üzerine bölgeye üç söndürme helikopteri, bir amfibi uçak ile çok sayıda arazöz ile orman işçisi sevk etti. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ve Gönen Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri de söndürme çalışmalarına destek verdi. Alevler 3 saatte havadan ve karadan müdahale ile güçlükle kontrol altına alındı. İlk belirlemelere göre 1 hektarlık bozuk orman alanı küle dönerken, soğutma çalışmalarının sürdüğü bildiridildi. Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, yangının çıkış nedeninin araştırıldığını bildirdi.
Alevler 1 Hektar Bozuk Orman Kül yangın.çanakkale orman bölge Hodul Mahallesi gönen
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Danıştay Çanakkale'de termik santral projelerine 'dur' dedi
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..
Çanakkale'de ormanları böcek sardı..