Reklamı Geç
mektebim okulları çanakkale
anafartalar market çanakkale
anafartalar market çanakkale
Advert Advert

Çokal Barajı`ndan Gelibolu`ya ilk su verildi

Gökbüet Su Birliği’nin Başkanı Mustafa Özacar, Gelibolu, Kavakköy, Evreşe ve Şarköy’e; Çokal Barajı'ndan ilk suyun verilmesine başlandığını açıkladı.

Çokal Barajı`ndan Gelibolu`ya ilk su verildi
Çokal Barajı`ndan Gelibolu`ya ilk su verildi Taner Arçukoğlu
Bu içerik 3044 kez okundu.
Advert biga can hastanesi Advert
DSİ Edirne 11.Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda yapımı tamamlanan 204 milyon metreküp depolama kapasiteli, 54 yerleşim birimine içme ve kullanma suyu sağlayacak olan Çokal Barajı’nda, test çalışmalarının ardından 3 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla dört noktaya ilk su verilmeye başlandı. Gelibolu Gökbüet Barajı Su Birliği’nin Başkanı ve Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Ramazan Bayramı’nda tatilcilerin gelmesi ile birlikte artan nüfusa bağlı olarak su sorunu yaşanmaması için ekipleriyle birlikte hafta sonu da çalıştı. Ana pompa istasyonunun çalıştırılmasının ardından, Pazar günü 00.30’dan itibaren barajdan Gelibolu, Kavakköy, Evreşe ve Şarköy’e ilk su transferi başarı ile sağlandı. Diğer yandan Fındıklı Köyü yolu üzerinde bulunan ve kaynaklardan toplanan suyu Gelibolu ilçe merkezine iletilmesini sağlayan 2 bin metreküplük ana depoya, barajdan gelen suyun bypass yoluyla verilmesi sağlanarak, cumartesi gecesinden itibaren basınç dengelenmesi, hava tahliyesi ve hat temizliği yapıldı. Çalışmaları baştan sona yerinde inceleyen Başkan Özacar, Gelibolu Gökbüet Barajı Su Birliği üyesi belediye meclis üyeleri ile birlikte 2 binlik depoda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını ifade etti. Özacar, Çokal Barajı’nın Gelibolu’nun içme suyu ihtiyacına büyük destek sağlayacağını belirterek, “Gelibolu’nun içme, kullanma ve endüstri amaçlı su ihtiyacı Tayfur Barajı, Kaynarca ve Münipbey tesisleri, Karainebeyli sondaj kuyuları ile birlikte Çokal Barajı’ndan sağlanmaktadır. Söz konusu kaynaklardan elde elden suyun güvenilir, kaliteli, standartlara uygun ve kesintisiz olarak Gelibolu halkına sunulması için ekiplerimiz çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.
 
 
 
 
 
 
Haber Kaynağı : Bigazete
Çokal Barajı Gelibolu su DSİ Edirne 11.Bölge Müdürlüğü Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar Gelibolu Gökbüet Barajı Su Birliği
Yorum yazabilirsiniz...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Çanakkale'de Kamyonet ile Hafif ticari araç çarpıştı 5 yaralı
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır
Gümrük Kapısı Gökçeada’nın hakkıdır